Z krecikiem nie wygrasz... Najlepsze memy po meczu Polska - Czechy. Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził...

OPRAC.: Mateusz Bijak
Polscy piłkarze po remisie z Czechami 1:1 stracili szansę na bezpośredni awans na mistrzostwa Europy 2024. Teraz pozostaje się łudzić, że będzie lepiej w wiosennych barażach, ale żeby pojechać do Niemiec, trzeba będzie wygrać dwa mecze i to wcale nie ze słabszymi drużynami niż te, które okazały się od nas lepsze w fazie grupowej. Może się na przykład okazać, że będziemy musieli zmierzyć się z Chorwacją. Internauci byli chyba na to przygotowani, ale i tak wyżywają się na Biało-Czerwonych. Przejdź do galerii.

Robert Lewandowski w piątkowym meczu eliminacji mistrzostw Europy z Czechami (1:1) w Warszawie po raz 145. wystąpił w reprezentacji Polski i śrubuje rekord pod tym względem. Z dorobkiem 81 goli jest również najlepszym strzelcem Biało-Czerwonych w historii. Kamil Grosicki w narodowych barwach zaliczył mecz numer 92., wyprzedził w klasyfikacji wszech czasów Władysława Żmudę i zajmuje w niej 10. pozycję.

Ale jedynego gola dla Polski strzelił 26-letni Jakub Piotrowski, który wystąpił w kadrze zaledwie po raz drugi. W ogóle na boisko nie wszedł Piotr Zieliński, którego dopadł wirus. Z kolei Karol Świderski zagrał w pierwszej połowie, ale w przerwie został odwieziony do szpitala. On też narzekał na poważne osłabienie chorobą.

Obejrzyj w galerii memy po meczu Polska - Czechy

W Warszawie Czesi, tak jak w Pradze, też na początku meczu zaatakowali i szybko mogli objąć prowadzenie. Już w drugiej minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Michal Sadilek, ale strzelił niecelnie.

Biało-Czerwoni nie byli na początku groźni, czeski golkiper musiał jedynie interweniować po niezbyt mocnym strzale Nicoli Zalewskiego.

W 26. minucie kolejną groźną akcję przeprowadzili rywale, ponownie lewą stroną. Tym razem strzał oddał David Doudera, ale Wojciech Szczęsny złapał piłkę.

Niewiele wskazywało na to, że przed przerwą podopieczni Probierza zdobędą bramkę, jednak w 38. minucie kibice „oszaleli” z radości. Po akcji lewą stroną Zalewskiego i zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki skierował Piotrowski.

Od tego momentu wyraźnie podbudowani piłkarze Probierza ruszyli do jeszcze odważniejszych ataków i defensywa gości kilka razy była w opałach.

Drugą połowę biało-czerwoni mogli zacząć nieco spokojniej, lecz zaczęli... za spokojnie. W 49. minucie był bowiem już remis. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki dopadł Tomas Soucek i precyzyjnym strzałem pokonał Szczęsnego.

Ta bramka podziałała mobilizująco na gości, którzy w kolejnych minutach dwukrotnie zagrozili bramce Szczęsnego (niecelne strzały).

W odpowiedzi Polacy mieli w 78. minucie rzut wolny tuż sprzed pola karnego, ale strzał kapitana Roberta Lewandowskiego obronił Jindrich Stanek.

Do końca tempo meczu było wysokie, akcje szybko przenosiły się z jednego na drugie pole karne. Nieco groźniejsi w swoich poczynaniach byli Czesi, lecz wynik już nie uległ zmianie.

To oznacza koniec szans bezpośredniego awansu dla Polski i konieczność gry w marcowych barażach. Piłkarzy Probierza, choć w piątek zagrali ambitnie i ofiarnie, pożegnały głośne gwizdy...

Bezpośredni awans z tej grupy wywalczyła już Albania, a Czechom wystarczy w poniedziałek remis u siebie z Mołdawią. Biało-Czerwoni zagrają we wtorek towarzysko z Łotwą, również na PGE Narodowym.

Wyniki i program 9. kolejki i tabele eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2024: