Tygodniowy przegląd prasy (Chełmek, 18.10-24.10.2020), poznaj najważniejsze informacje z Chełmka

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 18.10 do 24.10.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 18.10 do 24.10.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chełmka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.10 a 24.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „TOP 10 NAJGORSZYCH zachowań na cmentarzu! Które wkurzają najbardziej?”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Chełmek od 18.10 do 24.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 TOP 10 NAJGORSZYCH zachowań na cmentarzu! Które wkurzają najbardziej?

Zobaczcie 10 najgorszych zachowań, z którymi można spotkać się na cmentarzu. A co wkurza nas z tego wszystkiego najbardziej?

📢 Imieniny Chryzanta. Kiedy są imieniny Chryzanta? Najbliższe imieniny wypadają 25.10. Wiersze z okazji imienin dla Chryzanta

Jak wiadomo, zwykle imieniny dla danego imienia wypadają więcej niż raz w roku. Najbliższe imieniny Chryzanta obchodzimy 25.10. Kiedy są imieniny Chryzanta? Imieniny Chryzanta wypadają 25 października. Imieniny Chryzanta obchodzone są więc 1 raz w roku. W artykule znajdziesz najpiękniejsze życzenia imieninowe. Wierszyki świetnie się sprawdzą na imieninowej kartce, lub wysłane przez SMS. Czy znasz Chryzanta?

📢 Imieniny Kryspina. Kiedy są imieniny Kryspina? Najbliższe imieniny wypadają 25.10. Życzenia na imieniny

Jak wiadomo, zwykle imieniny dla danego imienia wypadają więcej niż raz w roku. Najbliższe imieniny Kryspina obchodzimy 25.10. Kiedy są imieniny Kryspina? Imieniny Kryspina wypadają 7 stycznia, 19 maja, 25 października, 19 listopada, 3 grudnia, 5 grudnia. Imieniny Kryspina obchodzone są więc 6 razy w roku. W artykule znajdziesz najpiękniejsze życzenia imieninowe. Wierszyki świetnie się sprawdzą na imieninowej kartce, lub wysłane przez SMS. Czy znasz Kryspina?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Kruger&Matz Eagle 1069 4/64GB LTE Czarny (KM1069)


Tygodniowa prasówka 18.10-24.10.2020 Chełmek: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chełmku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Czy w Chełmku kierowcy będą musieli przeprosić się ze skrobaczkami do szyb? Sprawdziliśmy warunki pogodowe z soboty na niedzielę

Nie wiesz, czy w Chełmku jutro będzie przymrozek? Przygotowaliśmy informacje o pogodzie, jaka czeka nas w nocy. Czego możemy spodziewać się po nocy z soboty na niedzielę? Spodziewana temperatura w Chełmku to 7°C. Przy tym szansa na pojawienie się opadów deszczu to 10%, z kolei wilgotność powietrza: 99%. Przewidywana przez meteorologów prędkość wiatru to 5  km/h. Dzięki temu możemy być niemal pewni, że w nocy nie będzie przymrozków.

📢 Dilerzy i narkotykowi przestępcy ścigani przez policję w Małopolsce. Rozpoznajesz ich? [LISTY GOŃCZE]

Małopolska policja poszukuje osób, które są ścigane za posiadanie, wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz czerpanie z handlu środkami odurzającymi korzyści majątkowych. Oto zdjęcia i personalia dilerów z Małopolski, których szuka policja. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Daj znać śledczym!

📢 Długofalowe powikłania koronawirusa. Co już wiemy? Skutki Covid-19 mogą być widoczne latami

Ciągle nie są znane wszystkie skutki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Przebieg Covid-19 u każdego wygląda inaczej – wielu młodych ludzi przechodzi chorobę bezobjawowo. Niestety, sporo osób, a przede wszystkim seniorzy, są jednak narażeni na poważny przebieg zakażenia, a nawet na śmierć. Jeszcze mniej wiemy o długofalowych skutkach przejścia Covid-19, chociaż ze świata docierają już różne informacje dotyczące powikłań choroby. Niektóre z komunikatów nie napawają optymizmem – skutki choroby są u niektórych ozdrowieńców widoczne nawet kilka miesięcy po zakażeniu.

📢 10 zmian kluczowych dla pracowników, rodziców i seniorów. Lista obostrzeń i ułatwień

Po ograniczeniu działalności branży fitness rząd wprowadza kolejne obostrzenia zapobiegające rozprzestrzenianiu się COVID-19. Od 24 października lokale gastronomiczne mogą sprzedawać jedzenie tylko na wynos. Zobacz, jakie jeszcze istotne dla pracowników zmiany zostały wdrożone przez Radę Ministrów.

📢 Gdzie koronawirusem zarażają się Małopolanie? Szkoły, wesela, zakłady pracy. Ile było w nich zakażeń? [SZCZEGÓŁOWE DANE 23 PAŹDZIERNIK 2020]

Do 23 października 2020 roku w Małopolsce stwierdzono 29 896 przypadków zakażenia koronawirusem. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie prowadzi statystyki dotyczące głównych ognisk zakażeń w Małopolsce. Jak one wyglądają? Gdzie w Małopolsce jest najwięcej zakażeń? W szkołach? W pracy? Na weselach? Wcale nie. Zobaczcie zaskakujące statystyki.

📢 Siłownia jak kościół, fitness jak religia MEMY. Rząd zamknął siłownie, internauci żartują

Zamknięcie siłowni i klubów fitness z powodu pandemii koronawirusa nie odbiłoby się zapewne aż tak dużym echem, gdyby nie szalony pomysł jednego z krakowskich przedstawicieli branży na obejście rządowego rozporządzenia. Klub Atlantic Sports ogłosił w sobotę, że zamienia się w sklep z możliwością odpłatnego testowania sprzętu i miejsce zgromadzeń religijnych członków związku „Kościół Zdrowego Ciała”. To oczywiście odpowiedź na fakt, że rząd zamknął siłownie, a nie zamknął miejsc kultu religijnego. Akcja krakowskiej siłowni okazała się - również marketingowym - strzałem w dziesiątkę. Mówiła o niej cała Polska, a stała się też inspiracją dla twórców memów. W galerii zobacz najzabawniejsze z nich.

📢 Koronawirus: Cała Polska w czerwonej strefie! Będą kolejne obostrzenia

Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Wśród zmian znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, sanatoriów oraz organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń.

📢 Fryzury wyszczuplające twarz: dzięki nim wysmuklisz rysy. Te uczesania odejmą ci kilka kilogramów. Sprawdź trendy 2020

By wyglądać szczuplej, wcale nie musisz katować się rygorystyczną dietą. Istnieje kilka trików, dzięki którym efekt będzie natychmiastowy! Mowa o fryzurach wyszczuplających. Okazuje się, że dobrze dobrana fryzura może odjąć nam nawet kilka kilogramów. Jak się czesać, by optycznie wysmuklić rysy twarzy? Oto najbardziej przydatne wskazówki.

📢 Paznokcie na Halloween 2020. Strrraszne i mroczne inspiracje i wzory na halloweenowe paznokcie: pomarańczowe, czarne i z pająkami ZDJĘCIA

Paznokcie na Halloween 2020: wzory, trendy, inspiracje i kolory. Halloween zbliża się wielkimi krokami, a to dla niektórych Pań świetna okazja na stworzenie tematycznego manicure. Jakie halloweenowe paznokcie będą wyglądały mrocznie i... strrrrasznie dobrze? Wśród kolorów paznokci na Halloween prym wiedzie czerwień i czerń, a co z wzorami? Poniżej znajdziecie garść inspiracji.

📢 Maryla Rodowicz zakażona koronawirusem. Interweniowali ratownicy

Maryla Rodowicz, 74-letnia królowa polskiej piosenki, jest zakażona koronawirusem. Artystka poinformowała o tym na Instagramie i wstawiła zdjęcie z ratownikami medycznymi.

📢 Papież Franciszek poparł związki partnerskie osób LGBT. Zobacz najlepsze MEMY

Papież Franciszek poparł prawo osób homoseksualnych do związków partnerskich. „Osoby homoseksualne mają prawo należeć do rodziny. Są dziećmi bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien z tego powodu być odtrącany lub upokarzany” - to słowa papieża Franciszka, które ten wypowiada w filmie dokumentalnym „Francesco” autorstwa Evgenyia Afineevsky’ego. Słowa i działania papieża Franciszka nie po raz pierwszy wzbudziły wielkie emocje, na które natychmiast reagują internauci. Przejdź do galerii zdjęć i zobacz MEMY z papieżem Franciszkiem w roli głównej. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nagroda dziennikarska im. Bartosza Niedzielskiego i Antonio Megalizziego przyznana w Brukseli

Anastasia Lopez, dziennikarka z Austrii i Francisco Sezinando, dziennikarz z Portugalii, otrzymali tegoroczne nagrody im. Bartosza Niedzielskiego i Antonio Megalizziego, które po raz drugi zostały przyznane młodym obiecującym dziennikarzom Europy. Zwycięzcom gratulowała obecna na skromnej, z powodu pandemii, uroczystości komisarz ds spójności i reform Elisa Ferreira.

📢 Najgorsze budynki mieszkalne. Jak można tak żyć? Absurd goni absurd [ZDJĘCIA]

Oto budynki, w których chyba nikt nie chciałby zamieszkać – a jednak żyją w nich ludzie. Część budzi śmiech, część zadziwienie, jeszcze inne – czystą grozę. To trzeba zobaczyć!

📢 Są poszukiwani przez małopolską policję i mają mniej niż 30 lat [LISTY GOŃCZE]

Małopolska policja poszukuje kilkudziesięciu osób, które nie przekroczyły jeszcze wieku 30 lat. Zobacz zdjęcia poszukiwanych i pomóż policji w poszukiwaniach. Znasz ich? Daj znać policji!
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Licytacje komornicze samochodów w Małopolsce. Auta nawet za połowę ceny! [OFERTY PAŹDZIERNIK, LISTOPAD]

LICYTACJE SAMOCHODÓW W WOJ. MAŁOPOLSKIM zaplanowane na październik i listopad 2020 r. Tanie auta na sprzedaż! Zostały one odebrane właścicielom za ich dugi. Samochody te można wylicytować nawet za połowę ich rynkowej wartości. Pieniądze z ich sprzedaży pokrywają spłatę zobowiązań dłużników. Nabywca może na tym zrobić dobry interes. Zebraliśmy najświeższe OFERTY - TE LICYTACJE ODBĘDĄ SIĘ W PAŹDZIERNIKU I LISTOPADZIE.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Koronawirus. Cała Małopolska kwalifikuje się do strefy czerwonej. Gdzie jest najgorzej? [LISTA]

Ministerstwo Zdrowia raz w tygodniu ogłasza aktualną listę powiatów i miast, które zostały zakwalifikowane do stref z obostrzeniami. O tym, który z powiatów trafi do strefy żółtej i czerwonej, decyduje liczba zachorowań z ostatnich 14 dni w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców. Postanowiliśmy sprawdzić, które z małopolskich powiatów dziś kwalifikują się do stref czerwonych. Z naszych obliczeń wynika, że cała Małopolska powinna trafić do strefy czerwonej! Zobacz nasze zestawienie oraz obliczenia, gdzie wskaźnik zapadalności na koronawirusa w regionie jest najwyższy. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nostalgia i zaduma czy biesiada i zabawa? Święto zmarłych na świecie: jak obchodzi się ten szczególny dzień?

Kolorowe czaszki, lamy wypieczone z chleba, uczty na grobach, biesiady zakrapiane winem czy wreszcie komercyjne święto kiczu - takie oblicza ma Święto Zmarłych na całym świecie, od Meksyku aż po Japonię. Jak wygląda dzień upamiętnienia przodków w różnych kulturach? Tak czci się pamięć tych, którzy odeszli.

ZOBACZ KONIECZNIE

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie